Pro bono

Loutky v nemocnici

V Česku je ročne hospitalizovaných na detských oddeleniach nemocníc takmer stoosemdesiat tisíc detí, ktoré sú často dlhodobo pripútané na lôžko. Každý dospelý sám dobre vie, aký je aj preňho pobyt v nemocnici psychicky náročný. Personál je natoľko vyťažený, že nemá možnosť venovať sa pacientom individuálne, pričom bolesť a odlúčenie od rodiny pôsobí na detských pacientov dvojnásobne. Malé deti sa často nudia, je im smutno, cnie sa im a prežívajú stiesnené pocity spojené s chorobou a odlúčením od rodiny.

Občianske združenie Loutky (bábky) v nemocnici sa venuje práci na poli dramaterapie a rozvíja spektrum aktivít v oblasti psychosociálnej starostlivosti. Už siedmym rokom sa zasadzuje o uľahčenie pobytu detí v nemocniciach a liečebniach. Bábky dokážu u chorých detí často viac než pilulky – vykúzliť úsmev, zmierniť túžbu po domove, pomôcť na chvíľu zabudnúť na bolesť a trápenie. Prostredníctvom divadelných predstavení, hier a pesničiek Loutky v nemocnici pomáhajú deťom v procesoch uzdravovania a snažia sa otvárať priestor ku hre a komunikácií o prežívanej realite. Doba pôsobenia na nemocničných oddeleniach je variabilná. Bábky v nemocnici často zostávajú k dispozícii po celý deň a niekedy pripravujú aj celotýždenné programy. Viac sa môžete dozvedieť na stránkach projektu Loutky v nemocnici alebo na sociálnych sieťach:


Pomôžte spoločne s nami rozosmiať choré deti.


MasterCard® Elite Program

MasterCard® Elite Program ponúka súbor benefitov, odmien a iných služieb poskytovaných za určitých podmienok držiteľom prémiových a firemných kariet MasterCard® (MasterCard® World, MasterCard® Gold, MasterCard® Platinum, MasterCard® World Elite, MasterCard® Business, MasterCard® Corporate a Maestro ® Business).

Na využitie tejto skvelej ponuky benefitov stačí platiť za nákupy v partnerských obchodoch programu MasterCard® ELITE svojou prémiovou alebo firemnou kartou MasterCard® a predložiť pri platení identifikačnú kartu ELITE programu, ktorú ste dostali od svojej banky.

Naša advokátska kancelária Vozáb & Co. s.r.o. je partnerom programu MasterCard® Elite Program a ponúka držiteľom prémiových a firemných kariet MasterCard® tieto zvýhodnené a bezplatné právne služby, najmä pre podnikateľov a malé a stredné firmy, týkajúce sa založenia spoločnosti, registrácie ochrannej známky, vypracovania obchodných podmienok pre eshop, rámcovej kúpnej zmluvy, zmluvy o dielo, licenčnej zmluvy, pracovnej zmluvy a konzultácií v týchto oblastiach. Podmienky uplatnenia a poskytnutia benefitov upravujú podmienky programu MasterCard® Elite Program dostupné tu.


Zdieľať